Jakie wyróżniamy zabiegi na brwi?

Nie dla każdego brwi są ważne, ale jestem przekonana że to kwestia odpowiedniej stylizacji. Jeśli ktoś choć raz będzie miał dobrze zrobioną stylizację brwi – jego poglądy zmienią się diametralnie.wersja tekstowa:

Wbrew pozorom na brwiach można wykonać wiele zabiegów. Na brwiach wykonuje się nie tylko stylizację brwi. Ale też inne specjalistyczne zabiegi, które mają pomóc rozwiązać nam jakiś problem związany z brwiami. Dlatego, że każde brew jest inna, a wręcz pokusiłabym się o stwierdzenie, że nie ma dwóch takich samych brwi nawet na tej samej twarzy. Dlatego należy podchodzić do nich indywidualnie.

Wersja video:

https://youtu.be/bL56ngdIDjU

Wersja tekstowa:

Ta wiedza pomoże wam przesiewać pewne informacje marketingowe, którymi posługują się różne firmy. I nie dać nabijać się w butelkę i dać złapać na hasło typu „ Najnowszy zabieg X. Tylko u nas.”, z tym, że zabieg ten nie jest najnowszy, tylko zmieniono jego nazwę i podniesiono cenę czterokrotnie.

Zacznijmy od początku. Takim podstawowym zabiegiem na brwi jest:

STYLIZACJA BRWI

Jest to zabieg kosmetyczny, który powinien być wykonany przy zachowaniu najwyższych standardów higieny i bezpieczeństwa pracy. Stylistka brwi, bądź kosmetyczka wyznacza prawidłową architekturę i geometrię brwi w oparciu o anatomiczny wzrost włosa. Może ale nie musi wykonywać rysunku wstępnego. W trakcie zabiegu wykonuje odpowiednią depilację oraz dobiera kolor produktu barwiący brwi do klienta (jego koloru, włosów, karnacji i oprawy oczu). Dobrze wykonana koloryzacja nie powinna być wykonana przez przypadek. Ona powinna być zaplanowana i zrealizowana w trakcie zabiegu. Klienci są różni, prawidłowa stylizacja brwi nie powinna opierać się na 2 kolorach z czego jeden robi mniej czarne a drugi barwi na beton!

Nie zawsze jednak koloryzacja jest konieczna, dlatego jeżeli tego nie czujecie po prostu poproście jedynie o depilację. 

MAKIJAŻ BRWI

Najmniej inwazyjny zabieg, którego można nauczyć się u stylistki brwi. Najlepiej się sprawdza w momencie gdy staramy się zapuścić ubytki w brwiach. Na rynku jest ogromna ilość produktów dedykowanych makijażowi brwi: cienie, pomady, kredki, flamastry. Każdy z nich ma inną formułę i daje inny efekt. Wybór produktu zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać i na jakiej trwałości nam zależy.

BRWI PUDROWE

Zabieg jest wykonywany przy pomocy henny organicznej, która dość niedawno zaczęła szturmem podbijać Polski rynek. Co można uzyskać tym zabiegiem?

Można uzyskać zamalowaną skórę, różne nasycone odcienie na brwiach. W teorii powinno się to utrzymywać do 14 dni na skórze i do 6 tygodni na włoskach. Prawda jest jednak taka, że z racji tego, że każda klientka jest inna. Są różna grubości włosa, inny rodzaj skóry i taki efekt może się utrzymać do 14 dni, ale to raczej zasługa predyspozycji genetycznych i prawidłowego dbania o brwi po zabiegu. Niestety jeżeli nie spełniamy pewnych kryteriów, a spodziewamy się zabiegu długotrwałego to bardzo mocno się rozczarujemy. Udając się na taki zabieg w oczekiwaniu długotrwałego efektu musicie brać pod uwagę możliwości jakie macie.

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI

Do tej pory najbardziej popularny zabieg na brwiach polegający na pigmentowaniu skóry nad oczami. Jeszcze zanim stylizacja brwi pojawiła się na Polskim rynku, a brwi były traktowane po macoszemu. Panowało przekonanie, że aby nauczyć się jak należy rysować brwi trzeba udać się na kurs makijażu permanentnego lub rocznej szkoły makijażu permanentnego.

Tutaj sprawa jest bardzo poważna, ponieważ mamy tu naruszenie ciągłości tkanki, mamy ingerencję w skórę i krwiobieg, która zostawia ślady na całe życie. Informacja o tym, że makijaż permanentny wypłukuje się po kilku latach jest niestety tak samo trafna jak ta, że henna pudrowa będzie się trzymać na skórze 2 tygodnie. Prawda jest jednak taka, że każda ingerencja w tkanę, każde naruszenie skóry będzie zostawiać jakiś ślad. Może zostawić go w postaci pigmentu, który się do końca nie wypłucze i zostawić brwi w kolorze zielenie, czerwieni itp. Ma to związek z tym jakie pigment został użyty, z jakim typem skóry mamy do czynienia. Na pewno jest to zabieg, który na pewno trzeba powtarzać, jeżeli się na niego zdecydujecie. 

REKONSTRUKCJA BRWI METODĄ WŁOSKOWĄ

Kolejny i już mniej popularny zabieg na brwi. Jest to zabieg bardzo zbliżony do tego jak wygląda zabieg przedłużania rzęs techniką 1:1. Do jednego włoska, doklejamy jeden syntetyczny włosek, żeby uzupełnić lukę w brwi. Zabieg ten jest bardzo czasochłonny, w związku z tym kosztuje odpowiednio dużo. Niestety problem polega na tym, że nasze brwi rosną na najbardziej wypukłym miejscu łuku brwiowego. Narażone jest na większą ilość otarć chociażby podczas snu, myjąc twarz, dotykając twarzy, więc zabieg ten nie jest trwały. Tak jak parę lat temu był on bardzo popularny kiedy wszedł na polski rynek to teraz wykonywany jest sporadycznie i okazjonalnie.

Jeżeli mamy jakieś ważne wydarzenie w naszym życiu, a wiem, że mamy jakieś ubytki w brwiach. To jest to zabieg, który pozwoli nam w bardzo naturalny sposób uzupełnić luki. O ile zabieg jest prawidłowo wykonany to nikt nie jest w stanie odróżnić czy to prawdziwe czy sztuczne włoski.

LAMINACJA BRWI/TRWAŁE UKŁADANIE

Zabieg polega na trwałym ułożeniu włosków pod kątem 45 stopni w stosunku do osi oczu. Chodzi o nadanie brwi sztucznej objętości. Pod wpływem preparatu, który jest podobny do tego jakim jest wykonywany lifting rzęs, utrwalamy kształt, który wcześniej został nadany i taki kształt pozostanie z nami do momentu pełnej wymiany włosków na brwiach. Trzeba podkreślić, że brwi W DNIU zabiegu wyglądają ciekawie. To jest kwestia gustów i nie o gustach będziemy tu rozpisywać. W momencie kiedy farba zejdzie ze skóry, włoski wyglądają na potargane, połamane i nieułożone. Jeżeli zabieg jest wykonany źle (czyli zostały dobrane złe czasy) włoski mogą zostać spalone, połamane, wykruszone i spowodować jedynie olbrzymie zniszczenia.

Jedynym półgodzinnym zabiegiem, brwi które były zapuszczane i pielęgnowane mogą zostać zniszczone. Ja osobiście nie zalecam go wszystkim klientkom. Tylko tym, które mają naprawdę duży problem z źle ułożonymi brwiami, ale ich włoski muszą być grube i w dobrej kondycji, a żaden inny produkt nie chce ich ujarzmić. Zabieg ten jest zalecany osobom które mają duży problem z kierunkiem wzrostu włosów, żeby rozwiązać jakiś problem z włoskami, a nie po to aby zaczesywać je na czoło.

Polecane posty

Brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *