Jak wygląda zabieg profesjonalnej stylizacji brwi?

W Laboratorium Brwi, naszym sztandarowym zbiegiem jest stylizacja brwi. Tu brwiom poświęcamy najwięcej uwagi. Staramy się, aby zabieg był wykonany na najwyższym poziomie, w pełni profesjonalnie. Jak to u nas wygląda?

Wywiad z klientem

Kiedy przychodzi do mnie klientka na zabieg stylizacji brwi, przede wszystkim dostaje ankietę do wypełnienia. To jest bardzo ważne, abym poznała historię ostatnich zabiegów na twarzy lub ewentualnych alergii. Czy przyjmuje jakieś leki? Czy kiedykolwiek była wykonywana koloryzacji brwi?

Na podstawie tej analizy zasiadamy na fotel i przeprowadzam dokładny wywiad z klientem. Przyglądam się z jakim konkretnym przypadkiem mam do czynienie – analizuję jej skórę, strukturę włosa, jego grubość, długość, objętość całej brwi i zadaję jedno bardzo ważne pytanie: „Czego Pani oczekuje?” Zwykle przychodzą osoby z pewnym sprecyzowanym oczekiwaniem, ale bardzo często zdarza się tak, że kobiety nie wiedzą czego mogą oczekiwać.

Wtedy zazwyczaj staram się zadać kilka pytań pomocniczych typu: Czy jest coś co Pani przeszkadza? Czy maluje je Pani na co dzień? Jak intensywnie? Czy reguluje je Pani samodzielnie? Kiedy była ostatnia koloryzacja? Pytam o historię innych zabiegów na brwi.

Na zabieg mam przeznaczony od 40-60 minut. W trakcie tego czasu muszę być nie tylko specjalistą od stylizacji brwi, muszę być trochę takim psychologiem, który analizuje możliwości i oczekiwania, ale też pełen wizerunek klienta. Nie skupiamy się tylko i włącznie na wąskim obszarze ponad oczami, ale trzeba analizować wszystko. Kolor włosów, kolor oczu, aparycję, strój, zachowanie, bo to wszystko musi tworzyć pełną całość.

Zanim klientka zasiądzie na fotelu mam przygotowane odpowiednie stanowisko. Na stanowisku rozstawione są odpowiednie produkty, które mogą mi się przydać w trakcie pracy. Starając się być na bierząco z nowościami ma w swojej ofercie różne produkty. Pracując w takiej wąskiej specjalizacji trzeba być na bierząco z trendami, nowymi produktami, analizować te produkty i wiedzieć jaki efekt możemy nimi osiągnąć.

Przygotowanie do zabiegu

Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek zabiegu zawsze, bez względu na to na jakich produktach będę pracować zawsze wykonuję demakijaż łagodnym płynem micelarnym, to czego absolutnie nie wolno robić to przemywać brwi alkoholem! Nawet mając do czynienia ze skórą tłustą lub mieszaną, przemycie jej alkoholem da całkowicie odwrotny skutek od oczekiwanego. Skóra broniąc się przed utratą warstwy hydrolipidowej, będzie jeszcze intensywniej produkować sebum. Skórę można przygotować bez użycia alkoholu i dzięki temu uzyskać trwalszy efekt. W naturalnej stylizacji brwi nie chodzi o uzyskanie prawie nie widocznego efektu, ale o dbaniu o każdy włos, nawilżaniu go i pielęgnacji, aby stylizacja była estetyczna i trwała. Dlatego ważna jest pielęgnacja PRZED, W TRAKCIE I PO ZABIEGU.

Zawsze robię podstawowy rysunek wstępny, ale jest on raczej drogowskazem, a nie drogą do idealnych brwi. Przy okazji jestem w stanie pokazać klientowi dokładnie, w którym miejscu jest ubytek i czy jest szansa coś z tym ubytkiem zrobić.

Po tym rozpoczynam zabieg. Zwykle zaczynam od depilacji. Najpierw zaczynam od nitki, a potem wszystko dopracowuje pęsetą. Nitka przyspiesza mi pracę, sprawia, że usunięcie większej ilości włosów nie jest takie bolesne dla klienta. Jednak nie we wszystkie zakamarki jestem w stanie dostać się nitką. Dlatego zawsze wszystko doprecyzowuje pęsetą – czasami wyrwać jeden włos i to właśnie ten jeden włos zmienia wszystko.

Gdy mam już wydepilowaną brwi, przechodzę do koloryzacji. Dlaczego wykonuję koloryzację po depilacji? Przede wszystkim dlatego, że lubię „efekt WOW” i klientki to lubią, a ten efekt uzyskujemy wtedy gdy zdejmujemy produkt do koloryzacji i mamy gotową brew.

Po zabiegu

Po zabiegu można dokonać jakieś lekkiej korekty makijażem, aby klientka mogła z takimi pięknymi brwiami wrócić do swoich codziennych zajęć.

Stylizacja brwi w odróżnieniu od klasycznej henny z regulacją, nie wymusza na klientkach zamknięcia się w domu i czekania aż kolor trochę zejdzie i będzie mniej czarny. Stylizacja brwi to zabieg od początku zaplanowany, a koloryzacji nie odbywa się w nim przez przypadek, ale jest z góry przewidzianym efektem .

Polecane posty

Brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *