Jak wybierać szkolenia ze stylizacji brwi?

Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Ponieważ każdy z nas ma inne potrzeby i oczekiwania. Potrzebujemy różnych bodźców do zapamiętywania i innego sposobu podania informacji. Jest jednak kilka rzeczy, na które możesz zwrócić uwagę, a które pomogą Ci wybrać najlepiej w gąszczu ofert szkoleniowych. 

Zanim jednak przejdę do meritum, muszę uświadomić Ci jedną bardzo ważną sprawę. Szkolenie to nie jest magiczna różdżka, za dotknięciem której wszystkie informacje ze szkolenia nagle pojawią się w Twojej głowie. Ręce również od razu nie zaczną tworzyć pięknych prac (tu akurat musi zadziałać pamięć mięśnia). Decydując się na szkolenie musisz być świadoma tego, że abyś się czegoś nauczyła, musisz się zaangażować. Powinnaś to zrobić nie tylko z szacunku do pracy swojego trenera, ale z szacunku do swoich pieniędzy i czasu, który w to inwestujesz. Po szkoleniu potrzebujesz chwilę czasu na oswojenie się z materiałem, który zdobyłaś. To czasem może układać się w głowie nawet kilka miesięcy, więc nie spodziewaj się, że po tygodniu zauważysz jakieś zmiany. Pamiętaj, że sucha wiedza nie wystarczy. Zacznij praktykować! Bez tego nie uda Ci się utrwalić tego materiału, który zdobyłaś. Nawet jeżeli masz możliwość pracy na modelkach w trakcie szkolenie, to jest to nadal niewielki promil praktyki, który będzie Ci niezbędna do wdrożenia nowych umiejętności. 

SZKOLENIE OD PODSTAW

Skoro najważniejsza kwestia już została ustalona, to teraz musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego potrzebuję tego szkolenia? Chcę wprowadzić nową usługę do oferty czy może wiesz już dość dużo, ale jednak czujesz, że musisz podwyższyć swoje kwalifikacje? Jeżeli ma być to nowa usługa musisz być świadoma tego, że musisz wiele rzeczy przyswoić od podstaw. W tej kwestii przyda Ci się instruktor, który ma urozmaicone portfolio i jest skory do dzielenia się wiedzą. W przypadku osób początkujących w jakiejś dziedzinie, nie możesz zawalać swojej głowy zbyt dużą ilością informacji. Nowicjusze zazwyczaj chcą wiedzieć wszystko „teraz zaraz”, a później okazuje się, że cały materiał im się pomieszał i już sami nie wiedzą co mają robić. Szukając takiego szkolenia sprawdź jego agendę. Niech tych informacji nie będzie zbyt dużo. Skup się na dwóch rzeczach na raz – architektura i podstawowa koloryzacja. Na początek w zupełności wystarczy. 

PODWYŻSZENIE KWALIFIKACJI

Jeżeli jesteś stylistką z jakimkolwiek stażem (wiedza zdobyta w szkole kosmetyczne według mnie zupełnie się nie liczy, ponieważ tam brwi traktowane są po macoszemu) to możliwe, że będziesz chciała wiedzieć więcej z danej dziedziny. Potrzebujesz wejść na wyższy poziom – to absolutnie naturalne. Tego rodzaju szkoleń na rynku niestety jest nadal niewiele. Instruktorzy skupiają się na bardzo szerokich zagadnieniach, a tu trzeba rozwinąć bardzo wąskie pojęcia. Dlatego decydując się na szkolenie z podwyższenia kwalifikacji radziłabym wybierać specjalistę z danej dziedziny. Osobiście specjalizuję się w naturalnej stylizacji brwi i o tej tematyce mogę mówić godzinami. Dlatego jeżeli czujesz, że wiesz już jak robić brwi, ale chcesz się wyspecjalizować w naturalnej stylizacji brwi to chętnie Ci w tym pomogę. Więcej informacji o szkoleniu znajdziesz w zakładce AKADEMIA (kliknij poniższe zdjęcie to zostaniesz przekierowana do tej strony).

Możliwe, że byłaś już na wielu szkoleniach, ale nadal czujesz niedosyt. Wtedy polecam Ci małe skoncentrowane porcje wiedzy. Znajdziesz je w Bibliotece Świadomej Stylistki Brwi. Na pewno znajdziesz tam coś dla siebie. Bez względu na to czy szukasz jakiegoś szkolenia, a może jesteś już po jakimś pamiętaj, że warto jest próbować nowych rzeczy, sprawdzać swój progres, bo bez zmian nie ma zmian.

Brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *