Zasady prawidłowej stylizacji brwi

Schematy i gotowe rozwiązania to jest to co kursantki i stylistki brwi lubią najbardziej. Po co się przemęczać sokoro można wykorzystać szablon? Nie byłoby w tym nic złego gdyby nie fakt, że każda z nas jest inna. Nie tylko pod względem wyglądu i anatomii, ale tez pod względem problemów z brawami jakie chcemy rozwiązać. Bardzo często ulegamy jednak trendom. Trendy były są i będą, ale czy są jakieś podstawowe zasady, które powinny być przestrzegane w stylizacji brwi? Tak! I właśnie dziś chcę poruszyć ten temat. 

INDYWIDUALNA ANALIZA PROBLEMU TO PODSTAWA

Wyobraź sobie stylistkę ubioru, która uwielbia kwieciste wzory i falbaniaste sukienki. Wszystkie swoje klientki stylizuje dokładnie tak samo. Już na pierwszy rzut oka można stwierdzić kto stylizował konkretną Panią. Część klientek będzie zadowolona, bo taki styl będzie korygował ich kształty i podkreślał urodę, ale druga część będzie czuła się jak w przebraniu karnawałowym. Analogicznie z taką samą sytuacją można spotkać się w przypadku stylizacji brwi. 

Pamiętaj, że brwi to są linie, które powinny być dobrane do twarzy pod względem kontrastu, proporcji i położenia (tak, brwi powinny znajdować się w określonym miejscu, a nie tam gdzie ktoś ma taką ochotę). Źle dobrana stylizacja może wyrządzić nam sporo wizerunkowej krzywdy. Stylizacja brwi to nie tylko piękne modelowania i farbowania jakie widzimy w instagramie. W 90% klientek, które przychodzą do naszych salonów to brwi problematyczne. Takie klientki szukają rozwiązania swoich problemów i pomocy oczekują od specjalisty w brwiach. Omówmy sobie jakie zasady powinna znać stylistka, która chce profesjonalnie zajmować się brwiami i rozwiązywać problemy swoich klientek. 

PODSTAWOWE ZASADY

  1. zasada kontrastu – brwi są elementem kontrastującym na naszej twarzy i źle dobrane pod względem koloru do typu klientki, mogą ten kontrast zwiększyć i być wizerunkową wtopą
  2. zasada światłocienia – nie myśl, że ma ona tylko zastosowanie w malarstwie czy jest przestarzałym trendem, nic bardziej mylnego. Pracę ze światłem i cieniem do dziś wykorzystuje się w makijażu, gdzie możemy modelować twarz i tworzyć złudzenia optyczne
  3. złudzenie optyczne – wykorzystuje się je nie tylko w makijażu, ale i w stylizacji brwi. Można dzięki niej podkreślać lub ukrywać to czego nie chcemy pokazywać
  4. zasada proporcji – i nie chodzi tu tylko o tę proporcję dotyczącą całej twarzy (gdzie brwi są jedną z linii dzielących twarz na 3 równe części), ale tej dotyczącej proporcji w budowie samej brwi. Źle ustawione główki lub wzniesienia nie w tym miejscu mogą nam uwydatnić czoło i powiększyć nos. 

Jak widać tych zasad jest cała masa. Trzeba też wiedzieć jak wykorzystywać je na codzień w naszej pracy. Nie znając ich praca z brwiami jest trochę na chybił trafił – raz wyjdzie, a 3 razy nie bardzo. Już niebawem, bo 12 maja rusza sprzedaż kolejnej edycji Interaktywnej Akademii PRO Brow. W niej poznasz te zasady i nauczysz się wykorzystywać je w swojej pracy. Co ważniejsze, poznasz unikalną technikę trójzęba, dzięki której wszystkie te zasady będą łatwiejsze do wprowadzenia. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie dotyczącej Akademii. Kliknij w baner poniżej i zapisz na listę zainteresowanych, bo możliwość zakupu Akademii będziesz miała tylko przez tydzień od 12 do 19 maja (platforma szkoleniowa otwiera się 20 maja). Bądź świadomą stylistką brwi i zacznij cieszyć się każdą udaną stylizacją jaką wykonasz!

Brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *