Jak zostać stylistą brwi? - probrow.pl

Jak zostać stylistą brwi?

Zawsze na początku szkolenia zadaje dziewczynom dość ważne dla mnie pytanie „Dlaczego brwi?”. Na początku szkolenia zwykle staram się poznać moje kursantki, żeby wiedzieć z jakiego powodu postanowiły zgłębić wiedzę na temat brwi. Zwykle są to te same odpowiedzi. „Klientki proszą”, „Zawsze mnie interesowały, ale chciałabym robić to profesjonalnie”, „Zajmuję się makijażem, więc brwi są jego nieodłącznym elementem”.

Stylizacja brwi jest w tej chwili bardzo modna. Pytają o nią klientki, a tym samym kosmetyczki, wizażystki czy stylistki rzęs chcą zaoferować im nową usługę. Co prawda brwi robi się od wielu lat, ale to zawsze było pobieżne, między zabiegami w 15 minut często z bardzo średnim rezultatem. Od kiedy branża stylizacji brwi rozkwitła, klientki stały się dużo bardziej świadome tego jaki efektów mogą się spodziewać, podnosząc tym samym poprzeczkę dla osób zajmujących się brwiami.

Teraz zabieg jest od początku do końca zarezerwowany dla brwi. Trwa z reguły około 40-60 min i pozwala uzyskać fantastyczne efekty (bo brwi zmieniają wszystko). Właśnie przez te zaskakujące zmiany w wyglądzie bardzo wiele osób chce zgłębiać wiedzę na temat brwi coraz bardziej, a w kalendarzu zapisywać coraz więcej klientek na brwi. W końcu okazuje się, że powoli zaczynają wchodzi w specjalizację i wykonywać tylko zabiegi na brwi.

Takie ścieżki kariery są z reguły naturalną koleją rzeczy, ale bywają przypadki kiedy ktoś zachęcony tymi pięknymi efektami, marzy o tym aby robić takie cuda i stać się stylistką brwi.

Jest kilka rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę obierając kierunek na stylizację brwi.

Najważniejszy elementem rozpoczęcia swojej kariery jest szkolenie. Dziś początkującym stylistkom brwi jest dużo łatwiej. Ja zaczynałam robić brwi jeszcze wtedy kiedy nie było to nawet modne. Nie było tak wiele szkoleń, a wiedzę musiałam zdobywać sama, metodą prób, błędów i odpowiednio wyciągniętych wniosków.

Dziś początkujące stylistki mają wszystko podane na tacy, muszą mieć tylko otwarty umysł na nową wiedzę i dużo cierpliwości. Szukając szkolenia warto pamiętać o kilku rzeczach.

  • Każdy stylista ma swój własny styl, który charakteryzuje jego prace. Szukając szkoleniowca warto rozglądać się za takim, który jest bliski waszemu poczuciu estetyki.
  • Zrób dobry research. Nie polegaj jedynie na opiniach na grupach branżowych. Odwiedź stronę szkoleniowca, przejrzyj prace jego i jego podopiecznych. Szkoleniowiec bez portfolio powinien od razu budzić wątpliwość.
  • Nie oszczędzaj. Dobre szkolenia są warte każdych pieniędzy. Nawet jeżeli musisz jechać do innego miasta. Traktuj to jak inwestycję, która szybko się zwróci.
  • Jeżeli chcesz być dobra w tym co robisz pamiętaj, że powinnaś być wszechstronna. Praca tylko na jednym produkcie to bardzo duże ograniczenie. To tak jakby kosmetyczna wszystkim klientkom nakładała ten sam krem. U niektórych zadziała, ale spora część może się zrazić.

Kiedy wybierzesz już odpowiednie szkolenie to musisz sobie uświadomić jedną bardzo ważną rzecz „Szkolenie zaczyna się dopiero po szkoleniu”. Musisz uzbroić się w cierpliwość i przygotować na całą masę pracy! Szlifowanie nowych umiejętności to podstawa. Tego elementu nie przeskoczysz. Mama, ciocie, kuzynki, koleżanki – rób tyle ile będziesz mogła.

Rób zdjęcia swoich prac, a potem na spokojnie, bez stresu analizuj. Dzięki temu będziesz mogła wyciągnąć wnioski, co powinnaś jeszcze poprawić. Dzięki temu będziesz coraz lepsza w tym co robisz.

Kiedy czujesz, że już jesteś wystarczająco dobra, możesz oficjalnie zaczynać pracować z klientami. Nawet jeżeli nie czujesz się wystarczająco pewnie w tym żeby otwierać swoje studio, zawsze możesz podnająć niewielkie stanowisko w jakimś miejscu gdzie przebywa dużo kobiet np. studio stylizacji paznokci – ja tak zaczynałam.

Bądź na bieżąco z nowościami.

Stylizacja brwi dopiero rozkwita i co chwilę pojawiają się nowe marki z produktami do stylizacji brwi. Zanim wypróbujesz go na swoich klientach przetestuj go w bezpiecznych warunkach np. na sobie, żeby nie było jakiegoś nieporozumienia kiedy coś nie wyjdzie.

Bądź ostrożną, ale nie bój się niepowodzenia.

Wychodzę z założenia, że nie ma takiej rzeczy, której nie da się naprawić, chyba, że są to zbyt mocno wyskubane brwi, wtedy jest już za późno. Dlatego z nowymi klientami pracuj ostrożnie – lepiej na początku zrobić zbyt delikatnie niż zrobić zbyt mocno i zrazić klienta.

Szlifowanie nowych umiejętności, szczególnie tych, w których jest tak dużo niuansów bywa trudne, szczególnie na początku. Społeczeństwo nadal tkwi w przekonaniu, że nie da się zarobić na życie robiąc tylko brwi. Ja jestem żywym przykładem tego, że to nie prawda. Laboratorium Brwi w Częstochowie, w którym pracuje ma się świetnie, a ja mam ciągle zapchany kalendarz! Da się?

Marzy mi się, aby w Polsce tak samo mocno zakorzenił się fakt, że brwi są najważniejszy elementem naszej twarzy,jak kiedyś zostało zasiane ziarenko pt.”Dłonie są twoją wizytówką, dbaj o nie”.

Ja powiem więcej. Masz kilka sekund żeby zrobić dobre wrażenie – nie zepsuj go słabymi brwiami. Przekonaj o tym swoje klientki i zobacz jakie cuda będą się dziać z Twoim biznesem!

Marzy Ci się kariera w branży kosmetycznej? Zależy Ci na tym, by profesjonalnie obsługiwać przyszłe klientki? Interesują Cię najnowsze trendy? Świetnie! Unikatowe szkolenie PRO Brow BASIC z zakresu depilacji i koloryzacji brwi wydaje się być dla Ciebie stworzone.

Related Posts

Leave a comment