Jak utrzymać relacje ze swoim klientem w dobie kwarantanny? - probrow.pl

Jak utrzymać relacje ze swoim klientem w dobie kwarantanny?

Czas kwarantanny, kiedy musimy pozostać w domu i zawiesić pracę w naszych salonach jest bardzo trudny dla nas wszystkich. Wykorzystajmy go jednak lepiej, żeby stworzyć solidne fundamenty naszego biznesu, nawiązać fajne i trwałe relacje ze swoim klientem, aby zaraz po okresie kwarantanny znów móc zapisać wszystkie swoje klientki i rozpocząć prace pełną parą. Jak jednak podtrzymywać tę relację? Oto kilka sposobów na posty edukacyjne. 

Komunikując się z klientem trzeba pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy – algorytm. Brzmi strasznie, ale takie straszne nie jest. Chodzi o to, że nasze posty nie docierają do wszystkich naszych odbiorców, a jedynie do części z nich. Dlatego tak ważne jest wielokrotne powtarzanie tych samych komunikatów. Nie tylko dla stałych odbiorców, ale i dla tych zupełnie nowych, którzy na pewno trafią na Twój profil. Dlatego najlepiej do ciągłej komunikacji stworzyć serię wpisów, aby docierać do swoich klientów z odpowiednią częstotliwością. Każda z nas ma zupełnie inną grupę odbiorców i Ty najlepiej powinnaś wiedzieć w jaki sposób przedstawić komunikat aby dotarł do Twojego klienta. 

Większość klientek wyszukując specjalistów w danej dziedzinie korzysta przede wszystkim z internetu. To jak wyglądają Twoje Social Media to Twoja wizytówka. To pierwsze miejsce jakie zobaczy klient zanim jeszcze trafi do Twojego salonu. Warto przeanalizować swoje dotychczasowe działania w internecie i wprowadzić pewne ulepszenia, które pomogą Ci w przyszłości bardziej wyróżnić się na tle konkurencji. Zwróć uwagę na to jakie zdjęcia wrzucasz. Czy są w podobnej kolorystyce? Czy są ostre i dobrze doświetlone? Im bardziej estetyczny wygląd Twoje profilu tym chętniej klientki na nim zostaną i będą chciały odwiedzić Twój salon. 

Poniżej propozycja kilku cykli informacyjnych dla Twojego klienta:

  1. #zostańwdomu #zapuśćbrwi To fantastyczny czas na zapuszczanie brwi. Czas kiedy nie trzeba wychodzić z domu i najtrudniejszy moment w zapuszczaniu po prostu przeczekać. Tu mogą się pojawić posty z instrukcją masażu, informacją o odpowiedniej suplementacji, indywidualne konsultacje online z klientami i rady gdzie ewentualnie mogą co nie co wyrwać, a gdzie absolutnie wyrywać nie można itp. Wasze kreatywność w tym temacie nie ma granic.
  2. Wasze praca to na pewno wasza pasja, a temat stylizacji brwi jest tak głęboki, a ciekawostek na ten temat jest tak dużo, że można stworzyć cały cykl interesujących informacji na ten temat. Do stworzenia samodzielnych grafik i cytatów jest bardzo dużo aplikacji. Ja osobiście polecam „Word swag”, ale na pewno znajdziesz inne ciekawe aplikacje do tworzenia tego typu prostych grafik. 
  3. Możesz też ten czas poświęcić na komunikację z klientem i odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytanie. Zrobić LIVE CZAT na instagramie lub Q&A i po prostu pogadać do swoich klientów na Story, wiem, że to może być na początku krępujące, ale uwierz mi to tylko chwilowe, a przynosi to świetne rezultaty. Pamiętaj, że tam po drugiej strony są osoby, z którymi widujesz się na co dzień i z którymi rozmawiasz na różne temat w swoim gabinecie. 

Przedstaw się w oczach klienta jako ekspert w swojej dziedzinie.

To na pewno doda prestiżu Twojemu salonowi, a Ty zyskasz duże uznanie w oczach klienta. Ten czas kwarantanny to idealny moment na ugruntowanie swojej pozycji na lokalnym rynku. W końcu wszystko wróci do normy i znów wrócimy do normalnej pracy. 

 

Audyt social media dla stylistek brwi i rzęs

Od ponad roku przy prowadzeniu social mediów wspiera mnie specjalistka w tym temacie. Wyjątkowo Ty też możesz skorzystać z pomocy Sary, która przygotowała dla Was super ofertę! Sprawdź ofertę audytów social media dla branży beauty. To idealny czas, aby dowiedzieć się gdzie popełniasz błędy i jak możesz usprawnić swoje działania. Kliknij [TUTAJ] i przeczytaj więcej >>

 

Leave a comment