Jak przygotować się do mistrzostw?

Udział w Mistrzostwach to przede wszystkim bardzo ważne wydarzenie, które pozwoli Ci określić na jakim poziomie jesteś i nad czym jeszcze musisz popracować. Oprócz tego to bardzo fajne doświadczenie, które po prostu przynajmniej raz w życiu warto przeżyć, bez względu na wynik.

Ja do większości swoich mistrzostw podchodziłam bardzo strategicznie. Przygotowywałam się jak do jakieś ważnej misji bojowej. Chętnie podzielę się z Tobą swoimi doświadczeniami, żebyś i Ty przestała się bać tego wydarzenia.

Rodzaje mistrzostw

Zacznijmy od tego jaki rodzaj mistrzostw wybierzesz?

Będą to mistrzostwa online czy stacjonarne?

Jeżeli nigdy wcześniej nie brałaś udziały w mistrzostwach stacjonarnych to wersja online będzie dla Ciebie idealnym przedbiegiem i dlatego od nich zaczniemy.

Mistrzostwa online

Jeżeli już jesteś zdecydowana na udział w mistrzostwach to bardzo ważne jest to, żebyś jak najszybciej zgłosiła swój udział. Dzięki temu będziesz miała zagwarantowane miejsce, a przy okazji większą motywację do wykonania pracy konkursowej. Po zgłoszeniu i opłaceniu mistrzostw trzeba przeanalizować je pod względem formalnym – czyli dokładnie przeczytać regulamin mistrzostw. To od niego zależy jak masz się przygotować i jaką modelkę najlepiej wybrać.

Niewiele osób o tym mówi, ale bez względu na kategorię jaką wybierzemy – stylizacja rzęs, laminacja rzęs czy stylizacja brwi – modelka odgrywa kluczową rolę w ocenie końcowej.

Jak wybrać modelkę?

Najlepiej jest wybierać modelki, które mają ładną cerę i zadbane włosy. Pamiętaj również, że koloryzacja powinna być dopasowana do urody modelki. Kolor brwi musi współgrać z kolorem włosów na głowie. Modelki z rozjaśnianymi włosami raczej nie wchodzą w grę – będzie pojawiał się zbyt duży kontrast.

Najlepiej wybieraj dziewczyny o naturalnym kolorze włosów, lub z przyciemnianymi włosami. Jeżeli w regulaminie widnieje informacja, że należy wykonać naturalną stylizację brwi to musisz bardzo uważać z koloryzacją. Czyli w momencie kiedy wykonasz koloryzację resztkę farby musisz dokładnie zdjąć ze skóry. Są rożne sposoby na zdjęcie resztek farby, ale moim najbardziej sprawdzonym jest VitaminLash Botox z My Lamination.

Jeżeli jesteś po lekturze mojego eBooka o koloryzacji farbami chemicznymi pt. „Jak pracować z farbami do brwi i nie zwariować?” to dobór odpowiedniego koloru nie powinien stanowić dla Ciebie problemu. Przy okazji to fantastyczna instrukcja jak prawidłowo wykonać koloryzację na mistrzostwa!

Laminacja rzęs

Bardzo podobnie wygląda sytuacja w przypadku wyboru modelki do kategorii laminacji rzęs. Szukając modelki do laminacji rzęs zwróć uwagę na to jak rosną jej naturalne rzęs. Jeżeli rosną w dół i nie podwijają się naturalnie to możesz spodziewać się większej ilości punktów. Oczywiście, że długie, grube i ciemne rzęsy po podkręceniu będą wyglądać spektakularnie, ale wtedy byłoby zbyt prosto. Zapytałam jedną z jurorek co mogłaby wam poradzić?

„Zastanawiasz się nad wyborem modelki? Jaka jest ta idealna? Z która możesz zebrać jak największą ilość punktów?

Wybór odpowiedniej modelki daje Nam większe szanse już na samym starcie. Im trudniejsze rzęsy do pracy tym dostaniecie więcej punktów jeszcze przed przystąpieniem do zabiegu. Jakie modelki są najlepiej punktowane.
Takie ,które maja rzęsy : długie , gęste , grube, jasne ,rosnące w dół (im trudniejsze tym lepiej ) ? Ładna buzia i piękny kolor tęczówki modelki tez dużo Nam pomoże”

                                                                                               Luiza Stylska

Dlaczego jasne rzęsy są tak wysoko punktowane?

Ponieważ to na nich widać jak dokładnie zostały zafarbowane. Im dokładniej naniesiony kolor tym praca wyżej punktowana. Pamiętaj też, że w przypadku laminacji rzęs liczy się też kolor farby do rzęs jaki użyjesz – nie zawsze farbuje się rzęsy kolorem czarnym. Po koloryzacji zwróć szczególną uwagę na dokładne oczyszczenie przestrzeni między rzęsami – to ważny punkt jeżeli chodzi o czystość pracy!

Zdjęcie modelki przed i po

Kiedy już wybrałaś odpowiednią modelkę i zabierasz się za wykonania odpowiedniej stylizacji pamiętaj, że musisz wykonać odpowiednie zdjęcie. W przypadku mistrzostw online to zdjęcie zależy od tego jak Twoja praca zostanie oceniona.

Jeżeli będzie wykonane pod złym kątem lub zdjęcie będzie niewystarczająco jasne to cała praca będzie wydawać się mniej atrakcyjna. Dlatego w momencie kiedy wykonujesz „przed” i „po”, zadbaj o właściwe oświetlenie i ustawienie modelki.

Poniżej przedstawiam Ci schemat ustawienia, który Ci pomoże przy wykonaniu dobrze oświetlonych zdjęć w odpowiedniej perspektywie. Dodatkowo zaznaczę, że jeżeli zdjęcia będziesz wykonywać przy użyciu telefonu to pamiętaj o tym, że powinny one być wykonane co najmniej w odległości 30-40 cm od fotografowanego obiektu. Zyt bliskie wykonanie zdjęcia może zniekształcać obraz.

Acha! I nie zapomnij przetrzeć obiektyw przed wykonaniem zdjęć!

Jeżeli chodzi o kategorię laminacji rzęs to w tym przypadku potrzebna jest większa ilość zdjęć, z różnych perspektyw, żeby jak najlepiej można było ocenić efekt twojej pracy. Pamiętaj, wszystkie zdjęcia muszą przedstawiać „przed” i „po” zabiegu. Poniżej przykładowe zdjęcia, które posłużą Ci jak „wzór” przy wykonywaniu swoich zdjęć.

Po wykonaniu zdjęć wyślij je na adres organizatora i czekaj na wyniki 🙂 Kiedy już zostaną ogłoszone wyniki, zaraz po tym otrzymasz kartę ocen.Pozwoli Ci dokładnie przeanalizować jakie popełniłaś błędy w trakcie wykonywania zabiegu i nad czy mogłabyś popracować. Wtedy mając zdjęcia swoich prac i kartę ocen od jurorów możesz dokładnie przeanalizować nad czym w przyszłości możesz popracować. 

Mistrzostwa stacjonarne

Jeżeli jednak wybierasz się na mistrzostwa stacjonarne to wszystkie powyższe punktu są równie ważne. Dodatkowo pojawia się nowy czynnik, którego nie ma w mistrzostwach online a mianowicie stres związany z presją czasu.

Każde takie mistrzostwa są ubrane w pewne ramy czasowe. Zwykle jest to od 60-90 minut. W tym czasie należy wykonać pełną stylizację. To jest jeden z najbardziej stresogennych elementów każdych mistrzostw, a wiadomo, że wszyscy na stres reagują inaczej. Jeżeli jednak odpowiednio się przygotujesz to będziesz mogła zapanować nad nerwami i wykonać pracę wzorowo.

Co ze sobą zabrać?

Przede wszystkim weź wszystko co może ci się przydać i jeszcze więcej. Ja zwykle na mistrzostwa zabieram ze sobą wszystkie niezbędne do wykonania zabiegu produkty czyli: płyn micelarny, waciki, patyczki kosmetyczne, szczoteczki do brwi, pęsety (pamiętaj, że powinny być wysterylizowane!), rękawiczki jednorazowe, FARTUSZEK, dobrą lampę i produkty do koloryzacji. W zależności od tego w jakiej kategorii bierzesz udział – czy naturalna stylizacja brwi czy brwi ombre – taki produkt do koloryzacji trzeba użyć.

Bez względu na to jaki rodzaj mistrzostw wybierzesz, nie wolno używać makijażu w obrębie 1 cm wokół brwi. Chodzi o wyeliminowanie ewentualnych uszkodzeń skóry, za które niestety przyznawane są punkty karne.

Jeżeli dobrze przygotujesz się do wykonania stylizacji to gwarantuję Ci, że żadne mistrzostwa nie będą stanowić dla Ciebie problemu. Poziom stresu będzie zdecydowanie mniejszy, a kiedy emocje ostatecznie już opadną  będziesz mogła wyciągnąć wnioski i podnieść swoje umiejętności!

Także nie zwlekaj i złoś się już dziś! Trzymam kciuki!

Polecane posty

Brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *