Jak ćwiczyć stylizację brwi w trakcie kwarantanny/lockdown?

Można by było powiedzieć, że mamy powtórkę z rozrywki. Prawie równy rok temu spotkało nas dokładnie to samo. Przymusowy lockdown na prawie 2 miesiące. Różnica była tylko w ilości zakażonych… o jakieś 20 tysięcy. Trochę śmieszne i trochę strasznie jednocześnie. Jednak czego nie robi się dla dobra ogółu? Ograniczenia w funkcjonowaniu salonów są i tej kwestii nie przeskoczymy. Jak mają jednak sobie radzić osoby, które dopiero zaczęły swoją przygodę ze stylizacją brwi lub chcą się przebranżowić.

Dziś mam dla Ciebie kilka rad na temat tego jak wykorzystać czas lockdown i poćwiczyć swoje nowe umiejętności lub doszlifować, te które już masz. 

ROBÓTKI RĘCZNE

możesz się śmiać i myśleć sobie, że to niedorzeczne, ale prawda jest taka, że nasza praca jest bardzo manualna, więc nasze ręce powinny być super zwinne i elastyczne. Szczególnie jeżeli chcesz wykonywać zabiegi sprawniej. Warto ćwiczyć swoje dłonie zupełnie innymi czynnościami niż trzymanie pęsety czy pędzli. Haftowanie, malowanie, dzierganie na drutach to super opcje na wzmocnienie mięśni dłoni, których do tej pory nie używałaś. Do tego codzienne rozciągnie i gimnastyka palcu zwiększy elastyczność w dłoniach. 

ROZKŁADANIE PRODUKTU „NA SUCHO” 

kiedy już wygimnastykujesz swoje dłonie, możesz zacząć ćwiczyć pracę z produktami do stylizacji brwi „na sucho”. Nie musisz wykorzystywać produktów do stylizacji. Wystarczy Ci krem do rąk, który ma zbliżoną konsystencję do farby do brwi. Nadmuchaj balon, narysuj kilka kształtów brwi i zacznij rozprowadzać produkt. Możesz to równie dobrze zrobić korzystając ze swojej ręki. Na ostatnim #browmeeting pokazywałam jak prawidłowo rozkładać produkt na ręku. Co ważniejsze to ćwiczenie ma Ci pomóc skrócić czas nakładania farby do brwi, a nie samego rozkładania. 

WIEDZA TO KLUCZ SUKCESU

zakuwanie nie jest sexy. Uczenie się kojarzy ci się z kujonami, które nie należały do tylko lubianych w szkole? Nic bardziej mylnego! Ucząc się poszerzasz nie tylko swoje horyzonty, ale też dzięki zdobytej wiedzy możesz realnie rozwiązywać problemy swoich klientów. Poza tym kiedy wiesz więcej to nie będzie pytania, na które nie znałabyś odpowiedzi. Teraz jakiekolwiek pytania klientek przestaną być dla Ciebie krępujące. Będziesz umiała wytłumaczyć im wszystko co powinny wiedzieć. Wtedy ich brwi będą zadbane i piękne, a Ty w ich oczach będziesz rewelacyjnym ekspertem. 

Ciężko powiedzieć ile obostrzenia mogą jeszcze potrwać. Masz teraz dwa wyjścia. Albo cały ten czas przeleżysz na kanapie zamartwiając się o swoją przyszłość. Albo czas przymusowego urlopu wykorzystasz na dopracowanie tego co zawsze odkładałaś na później. To jaką wybierzesz drogę zależy tylko od Ciebie. 

Nie wiesz skąd czerpać wartościową wiedzę? Nic bardziej prostszego, w naszej Bibliotece Świadomej Stylistki Brwi masz dostęp do kilku bardzo wartościowych tytułów, które pozwolą Ci wiedzieć więcej. Wszystkie eBooki do 16.04 są w super obniżonych cenach! 

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.