Czy staż w zabiegach na brwi ma znaczenie?

Zabiegi na brwi do tej pory to była domena tylko kosmetyczne lub kosmetologów, którzy byli uczeni tego w szkole. Niestety bardzo często potwierdza się fakt, że poziom nauczania w szkołach kosmetycznych jest po prostu powalająco niski. Trudno mi ocenić czy każdy temat jest przedstawiany w tak okrojony sposób. Może jednak tylko brwi i rzęsy są taki dodatkiem, który robi się gdzieś pomiędzy innymi zabiegami, albo na doczepkę. Do tej pory osoby po szkole kosmetycznej nie miały możliwości odbyć dodatkowych szkoleń z zakresu stylizacji brwi i rzęs. Takowych w ogóle nie było. Jednak teraz kosmetyczki są bardziej świadome. Dodatkowa wiedza z jakiej mogą skorzystać jest na wyciągnięcie ręki, to po prostu głupio z niej nie skorzystać. 

Powtarzanie czynności

Niestety bardzo często widuję osoby po szkole kosmetycznej, które nauczyły się wykonywać brwi w szkole (w taki sposób jak je nauczono) i do nich ten temat jest całkowicie zamknięty. Regularnie powołują się na swoje bogate X letnie doświadczenie, tak jakby ilość czasu po odbyciu szkoły kosmetycznej miała jakiekolwiek znaczenie. Z bogatym doświadczeniem (wieloletnim) jest jak ze starym małżeństwem. „Widzisz Marian, ja już 20 lat cie znoszę!”. Tak jakby długość wykonywania jakiejś czynności wpływała na zwiększenie jej jakości. Można przez 20 lat powtarzać tą samą czynność i nadal robić ją źle.

Nie neguję tego, że ktoś z długim doświadczeniem będzie miał możliwość przerobienia wielu przykładów. Jednak przykłady bez odpowiednio wyciągniętych wniosków to tylko przykłady, a nie wiedza. Owszem, można zdobywać wiedzę metodą prób i błędów. Jeżeli jednak równolegle z tym nie idzie potrzeba zrozumienia z czego te błędy wnikają, to trochę jak chodzenie po omacku przez te 20 lat po zakończonej szkole. 

Nawyki, które szkodzą

To przekonana nie o tym, że mam już takie nawyki wynikające z mojego wieloletniego doświadczenia to zamykanie swojej głowy na rozwój i nowe możliwości. Jak w takim razie pozbyć się tego przekonania z głowy i wejść na wyższy poziom doświadczenia?

  1. pokora – bez tego nie zjedzie się nigdy zbyt daleko. Bez względu na to czym się zajmujesz musisz brać pod uwagę, że zawsze jest coś czego możesz nie wiedzieć i nie ma nic złego w tym, żeby poprosić o podzielenie się tą wiedzą
  2. akceptacja – kiedy już wiesz, że musisz się douczyć, to zaakceptuj to co oferuje Ci twój instruktor. Bez względu na to jak dawno skończyłaś szkołę i jak długo wykonujesz już stylizację brwi. Daj sobie szansę na nowe. 
  3. analizuj – w przypadku stylizacji brwi złe nawyki często nie wynikają z tego, że coś robi się niepoprawnie tylko zbyt szybko (odruchowo). Zanim cokolwiek wykonasz odpowiedz sobie na pytanie dlaczego tak? Co się wtedy stanie? Zaplanuj sobie co będziesz wykonywać i dlaczego. Zacznij praktykować jakbyś nigdy wcześniej tego nie robiła. 

Trzeba przewietrzyć głowę?

Jeżeli potrzebujesz usystematyzować swoją wiedzę, nauczyć się innego patrzenia na brwi i pokonać złe nawyki to już niebawem, bo 12 maja otwieram dostęp do Interaktywnej Akademii PRO Brow. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na jej temat to kliknij w poniższy baner i koniecznie zapisz się na list zainteresowanych, bo dostęp do Akademii możesz kupić tylko przez tydzień w otwartym oknie sprzedażowym. 

Brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *